INFORMACE K PROVOZU ŠKOL A ŠKOLSKÝCH ZAŘÍZENÍ OD 24. KVĚTNA 2021

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy informuje, že v návaznosti na jednání vlády ČR dne 17. května 2021 bylo vydáno:

Novelizované mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví k testování žáků a studentů, s účinností od 24. 5. 2021 (ZDE), kterým se pro všechny žáky a studenty, pro které je testování podmínkou osobní účasti na vzdělávání, stanoví frekvence preventivního antigenního testování stanoví na jedenkrát týdně.

Novelizované mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví k omezení provozu ve školách a školských zařízeních, s účinností od 24. 5. 2021 (ZDE). Tímto mimořádným opatřením se oproti současnosti mění následující:

Na základních školách

• je umožněna osobní přítomnost všech žáků bez rotací,

• homogenita tříd a skupin není povinná,

• nově jsou umožněny sportovní činnosti konané ve vnitřních prostorách za podmínky, že na 1 osobu připadá alespoň 15 m2 vnitřní plochy sportoviště, a přítomno může být nejvýše 30 osob celkem na vnitřní ploše sportoviště; přítomnost dětí, žáků, studentů a jiných účastníků se v jiných vnitřních prostorách, jako jsou šatny, sprchy apod., zakazuje,

• nadále platí, že jsou umožněny sportovní činnosti venku bez těchto omezení,

• v dalším zůstávají pravidla stejná jako doposud – zejména povinnost testování, nošení ochrany dýchacích cest.

Co to znamená pro naši školu:

• od 24. 5. 2021 nastupují žáci 2. stupně bez rotace

• od 24. 5. 2021 testování 1. a 2. stupně před vyučováním 1x/týdně

• Veškeré informace ohledně nástupu do školy Vám sdělí třídní učitelé (přes aplikaci Komens), tzn. čas nástupu, rozvrh, harmonogram testování a další informace související s nástupem. V případě jakýchkoliv dotazů neváhejte a kontaktujte třídního učitele.