INFORMACE K PROVOZU ŠKOL A ŠKOLSKÝCH ZAŘÍZENÍ OD 17. KVĚTNA 2021

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy informuje, že v návaznosti na jednání vlády ČR dne 10. května 2021 vydalo novelizované mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví k omezení provozu ve školách a školských zařízeních, s účinností od 17. 5. 2021. Tímto mimořádným opatřením se oproti současnosti mění následující:

Na základních školách

• na území celé České republiky se umožňuje osobní přítomnost žáků 1. stupně bez rotací

• v Moravskoslezském kraji, pokračuje rotace tříd 2. stupně

Ve školních družinách

• na území celé České republiky dochází ke zrušení omezení. Provoz je v běžném režimu, ruší se povinnost homogenních oddělení a skupin

• ruší se povinnost zajišťovat péči o děti rodičů vybraných profesí, protože se vrací všichni žáci 1. stupně do základních škol.

Testování před vyučováním

• pondělí a čtvrtek (pro žáky 2.stupně)

• pondělí (pro žáky 1 .stupně)

• děti přijdou do školy a otestují se

• ve školní jídelně podle skupin a podle daného rozpisu

• přihlášeny budou obědy všem dětem na prezenční výuce, které se ve škole běžně stravují

Co to znamená pro naši školu:

• od 17. 5. 2021 nastupují žáci 1.stupně bez rotace

• od 17. 5. 2021 pokračují žáci 2.stupně v rotaci, tzn. třídy 6.C a D, 7.C a D, 8.C a D, 9.C přijdou do školy

• Veškeré informace o školní družině (rozdělení, ranní družina) vám sdělí vedoucí školní družiny

• Veškeré informace ohledně nástupu do školy Vám sdělí třídní učitelé (přes Komens), tzn. čas nástupu, rozvrh, harmonogram testování a další informace související s nástupem. Budou rozvrhnuty časy příchodů žáků (ročníků). V případě jakýchkoliv dotazů neváhejte a kontaktujte třídního učitele.